User Information
Username:
Password:
We are a free and open
community, all are welcome.
Click here to Register
Last Online
In order to view the online list you have to be registered and logged in.



We are a free and open
community, all are welcome.

Click here to Register

Online Users

In total there are 37 users online :: 1 registered, 0 hidden and 36 guests

Most users ever online was 4934 on Sat Jan 01, 2011 3:08 am

Registered users: Google [Bot] based on users active over the past 5 minutes

Most Active Topics
Topic Replies
in the last 7 days
Bot Tracker

Google [Bot]
Tue. Mar. 19 2024, 08:11
Bing [Bot]
Tue. Mar. 19 2024, 07:11
Majestic-12 [Bot]
Tue. Mar. 19 2024, 03:10
Google Feedfetcher
Sun. Mar. 17 2024, 06:48
FaceBook [Linkcheck]
Sat. Mar. 16 2024, 22:04
Baidu [Spider]
Tue. Feb. 27 2024, 08:13
W3C [Validator]
Sat. Jan. 20 2024, 14:55
Google Adsense [Bot]
Tue. Jul. 19 2022, 02:47
Yahoo [Bot]
Tue. Jul. 12 2022, 12:51
Google Desktop
Sun. Mar. 06 2022, 16:54
Exabot [Bot]
Sun. Nov. 01 2020, 10:45
MSN [Bot]
Thu. Apr. 30 2020, 05:01
MSNbot Media
Sun. May. 07 2017, 09:33
Alexa [Bot]
Sun. Apr. 30 2017, 10:53
Voyager [Bot]
Thu. Nov. 03 2016, 10:19
AdsBot [Google]
Tue. Jul. 26 2016, 00:45
TurnitinBot [Bot]
Tue. Dec. 29 2015, 11:44

Welcome 

Welcome back Anonymous...

Goji berry cultivation forums - Forum de cultivare Goji Berry is powered by phpBB3 and the Kiss Portal Engine .
Search 

Announcements 
Utilaje mecanizate de cultivare goji - Agrolanc KFT Wed May 09, 2018 5:14 am
Articolul si galeria foto Transilvania-TV:

http://satumare.transilvania-tv.ro/ciuperceni-premiera-plantatia-de-goji-video-galerie-foto/


Reportajul video Transilvania TV:

Watch on youtube.com

A fost odata o intalnire... Sun Nov 23, 2014 4:26 pm
Iata un montaj video de la intalnirea gojinarilor:

Watch on youtube.com



Va rog pe toti cei ce au fost prezenti si au facut poze sa le incarcati in cadrul acestui topic.

Produsele noastre noi ! Mon Oct 13, 2014 1:08 am
In sfarsit va prezentam doua din produsele noastre gata de livrat, ceai din frunze si vlastari de Goji, precum tinctura din frunze de goji Gomocan!

produse.jpg


Cei interesati va rog sa ma contactati prin emai sau telefon..

Goji Berry Mix Fri Jun 27, 2014 11:08 am
Stimati colegi!

Mi-am limpezit si eu mainile pentru prima oara in mixare video, astazi va aduc la atentie Goji Berry Mixul meu, cu poze si clipuri video filmate pe plantatia noastra de noi, precum Prima Tv, Digi 24 si Nord-Vest TV.

Distractie placuta, astept critica :)


Watch on youtube.com
...     [Read full article]

Cum ma inregistrez/autentific cu ID-ul Facebook,Yahoo,Live? Wed Apr 09, 2014 5:41 am
social login.jpg
social login.jpg (54.78 KiB) Viewed 55315 times


Stimati visitatori si membrii!

Daca dati click pe butonul Facebook din partea dreapta sus a paginei, sau pe butonul Yahoo, va puteti inregistra pe forum prin account-ul Facebook/Yahoo al Dvoastra. Dupa acesta, pentru convenienta Dvoastra, puteti sa faceti Login pe forum printr-un simplu singur click pe acelasi buton Facebook/Yahoo.

Dear visitors and members!

If you click on the Facebook or Yahoo button located in the upper-right corner of the screen, you can register an account on the forum through your Facebook/Yahoo account. After this, for your convenience, you can login onto the forums through a simple single click on the same Facebook/Yahoo button
...     [Read full article]

Recent Topics 
No recent topics to display
Youtube 
Title Artist Category Poster Image
Apicultura
Albinele, polenizatorii plantelor Goji Land Romania Apicultura Emeric
Echipa de apicultoare in actiune :) Goji Land Romania Apicultura Emeric
Pregatirea pentru iarna a albinelor Goji Land Romania Apicultura Emeric
Cultivare
Pepiniera la inceputuri Goji Land Romania Cultivare Emeric
Terenul Inainte de trasarea randurilor Goji Land Romania Cultivare Emeric
Bilonarea randurilor Goji Land Romania Cultivare Emeric
Frezare si bilonare Goji Land Romania Cultivare Emeric
Forarea gropii de plantare Goji Land Romania Cultivare Emeric
Curatirea gropilor de plantare Goji Land Romania Cultivare Emeric
Incoltirea semintelor Goji Land Romania Cultivare Emeric
Facelia inflorita intre randuri Goji Land Romania Cultivare Emeric
Lucrari interioare in februarie 2013 Goji Land Romania Cultivare Emeric
Pregatirea solului,primavara 2013 Goji Land Romania Cultivare Emeric
Rasaduri de lavanda Goji Land Romania Cultivare Emeric
Schimbarea solului Goji Land Romania Cultivare Emeric
Echipament
Folia Agrotextila Goji Land Romania Echipament Emeric
Amenajarea serei Goji Land Romania Echipament Emeric
Cum obtinem humusul? Goji Land Romania Echipament Emeric
Compost sortat Goji Land Romania Echipament Emeric
Goji
Primul nostru clip video Goji Land Romania Goji Emeric
Planuri, planuri... Goji Land Romania Goji Emeric
Inapoi la munca lenesilor Goji Land Romania Goji Emeric
Goji Berry Mix Goji Land Romania Goji bernard
Goji Berry Mix - Mixaj video din clipuri filmate in plantatia noastra, de noi, precum si Prima TV, Digi 24 si Nord-Vest TV. Muzica: Lindsey Stirling - Anti Gravity
TV
Goji Land Romania - Pro TV Goji Land Romania TV Emeric
Interview pe informatia TV cu detalii amanuntite despre cultivare
Autoplay is on...
RSS 
Agrointel.ro
Știri din agricultură

Primar acuzat că a luat ilegal subvenții APIA: ”Dau banii înapoi!”
Crescătorii de vaci și-au construit propria fabrică de lapte cu ajutorul fondurilor europene
Sătenii din mai multe comune au interzis să își mai taie porcii timp de 7 zile
Plăți pentru micii fermieri. Florin Barbu, ministru: Mergem pe sumele maxime promise
USR a depus o moțiune simplă împotriva ministrului Agriculturii Florin Barbu


Agro Info
Agroinfo

Primar acuzat că a luat ilegal subvenții APIA: Dau banii înapoi!
Rase de Vaci Românești: Patrimoniul Genetic Autohton
Condiții plata ANT sfeclă de zahăr pentru acest an!
Fermierii români şi moldoveni îşi îmbunătăţesc cunoştinţele despre produsele biologice
Oierul Ionică Sterp: Subvenție 40 euro/mieluță! Să fie 10 euro/mieluță și să se dea la toți oierii!


AgroRomania
Portal de Agronomie

APIA vine cu vesti bune. Crescatorii de animale primesc platile promise
Finantare nerambursabila pentru producatorii din sectorul agricol si pomicol
Programul Femeia Antreprenor: Fonduri in valoare de 200.000 de lei/firma
APIA a autorizat plati catre fermieri de peste 129 milioane de lei
Prognoza agrometeorologica 5 - 11 martie 2024. Se recomanda administrarea ingrasamintelor organice


Viata Verde Viu
Viata Verde Viu | Ghidul tău de sănătate holistică și magazin online cu alimente, suplimente și produse bio.

Boala Celiacă – Activități pentru Copii de Conștientizare a Bolii
Plasma Marină Biocean: Hipertonică și Izotonică
Sarea Celtică: O Comoară Milenară de Sănătate și Gust
Felicitări! Când cauți, ajungi departe și de reducere ai parte!
Ce este masajul terapeutic intuitiv?


PRO TV
Stirileprotv.ro RSS feed

Decizia luată în UE după moartea lui Aleksei Navalnîi. Miniştrii de externe au ajuns la un acord
Tudorel Toader a pierdut funcţia de rector. A fost învins categoric în turul al doilea al alegerilor
Kovesi cere mai mulți bani pentru EPPO, dar Comisia Europeană contestă cifrele pe care le-a prezentat. Ce replică a dat
Băuturile îndulcite artificial pot crește cu 20% riscul de afecțiuni cardiace periculoase
Descoperire șocantă în cabina unui camion găsit într-un șanț, pe marginea drumului. FOTO


Site News Report 
Ministrul agriculturii in vizita la Gojiland Sun May 21, 2017 8:41 pm
Watch on youtube.com

De ce vad numai topicele de la sectia "Introducere"? Thu May 18, 2017 8:29 am
Membrii inregistrati ce nu au un minim de 3 postari pe forum (chiar daca sunt inregistrati de o vreme), nu au acces decat la sectiunea "Introducere" al forumului si nu pot viziona nici 5% a topicelor. :naughty:

A fost necesar sa int...     [Read full article]

Wed May 17, 2017 9:22 am
WELCOME !!! ---- BINE ATI VENIT !!!

Bine ati venit pe forumul de cultivare Goji! Prin contributia membrilor cu intrebari, raspunsuri, tutoriale video si pictoriale, forumul acumuleaza o baza de date tehnice de cultivare a plantei goji si furnizeaza o platforma de schimb de experiente intre cultivatorii incepatori si cei mai avansati, unde se expun experiente proprii si cazuri documentate concret prin intermediul jurnalelor de cultivare conduse de catre fiecare membru ce detine plante de goji.

Welcome to the Goji Berry Cultivation Forums! With the contribution of the members through question and answers, video tutorials and pictorials, the Goji Berry Cultivation Forums provides a good experience exchange platform between beginners and more advanced growers, where personal experiences are showcased with the help of cultivation journals carried by each individual member that has Goji plants.


MEMBRII NOI INREGISTRATI CITITI CU ATENTIE !!!

NEW MEMBERS PLEASE READ THIS CAREFULLY !!!



Pentru a putea viziona toate topicele si raspunsurile de pe forum, este nevoie de minimum 3 postari facute de fiecare membru inregistrat.

To be able to view all topics and responses on the forum, there is a minimum rewuirement of 3 posts for all newly registered members

Membrii noi va rugam sa incepeti un topic nou cu o auto-introducere in care va prezentati comunitatii noastre, cum ati auzit de noi, detineti plante Goji sau nu, cata experienta aveti, ce planuri legate de planta goji aveti in viitor, etc.

New members please start a new topic with an introduction of yourself to the rest of the community members, how did you hear of us, if you have any Goji plants, experience, what are your plans for the future in relation to this plant.

Dupa inregistrare membrii noi au acces numai la continutul sub-forumului "Introducere", iar dupa 3 postari facute veti avea acces la tot continutul forumului si la celelalte 13 sub-forumuri (Gojiland News, Despre Planta Goji, Cutia cu Sugestii, Intrebari si Raspunsuri Generale, Metode de Cultivare, Tutoriale, Proiecte - Jurnale de Cultivare, Diagnostica de Plante Bolnave, Utilizare, Gradina de Langa Casa - Alte culturi, Apicultura, Medicina Naturala, Off-Topic).

After registration, new members only have access to the content of the "Introduction" section and after making 3 posts the rest of the forum will be unlocked and will have access to the other 13 sections (Gojiland News, About The Goji Plant, Suggestion Box, General FAQ, Cultivation Methods, Tutorials, Projects - Cultivation Journals, Sick Plant Diagnostics, Utilization, The Garden of Your Home - Other Plants, Apiculture, Natural Medicine, Off-Topic)

Pentru informatii pas cu pas in legatura cu inregistrare, postare, atasamente foto si video vedeti linkurile de mai jos:

Cum ma inregistrez pe forum?
Cum ma inregistrez/autentific cu ID-ul meu de Facebook, Yahoo sau Live?
Cum fac o postare sau incep un topic nou pe forum?
Cum postez fotografii pe forum?
Cum postez un video pe forum?


For step by step guide on how to register, post, attach pics or videos please check out the links below:

How do I register an account? (link1)
How do I register/login with my Facebook, Yahoo or Live ID? (link2)
How do I post pictures? (link3)
How do I post a video? (link4)



Bine ati venit in comunitatea cultivatorilor de Goji si va dorim vizite si postari placute!

Welcome to our community, we wish you pleasant visits and happy posting!


Daca aveti probleme cu inregistrarea sau autentificarea pe site, va rog sa nu ezitati sa-mi trimiteti un email, va stau la dispozitie: bernard@gojilandromania.eu

If you have issues with registration or login, please do not hesitate to send me an email, I will gladly help:
bernard@gojilandromania.eu
...     [Read full article]

Sunt un membru mandru al echipei Gojiland !!! Mon May 08, 2017 3:32 am
.


Visul

Multi sunt infectati de asa zisa "febra sau virus de goji" si sunt captivati de articole senzationale ce zugravesc o imagine utopica despre cultivarea plantelor de goji, se vorbeste de un proces simplificat, unde cu o investitie mica (doar cateva mii seminte) omul se po...     [Read full article]

Certificat de soi European - Lycium barbarum Erma Mon May 08, 2017 1:43 am
Dupa cinci ani de munca si asteptare in sfarsit am obtinut certificatul de soi european:


certificat de soi Erma.JPG

Random Image 

In total there are 37 users online :: 1 registered, 0 hidden and 36 guests (based on users active over the past 5 minutes)
Most users ever online was 4934 on Sat Jan 01, 2011 3:08 am

Registered users: Google [Bot]
Legend: Administrators, Global moderators

Statistics

Total posts 5307 • Total topics 426 • Total members 855 • Our newest member Penciu Mihai
Googlepage: GooglePullerPage
cron