sisteme de udare -irigare ghivece goji

[ Facebook comments]

Va rugam sa propuneti aici intrebarile Dvoastra in legatura cu cultivarea plantei Goji








.

Moderator: bernard

sisteme de udare -irigare ghivece goji

PostAuthor: paul » Tue Jun 24, 2014 10:33 am

- unii dintre noi cultivam plantele goji in ghivece ,containere ,etc , in cazul in care avem un numar mare de ghivece udarea cu furtul presupune un timp mare pierdut .In acest topic propun sa gasim un sistem de udare cat mai ieftin , din ce am cautat eu toate sistemele de udare prin picurare la radacina au un pret destul de ridicat si parca nu se merita .
Personal am incercat cu banda de picurare suspendata deasupra ghivecelor si intoarsa cu gaurile in jos , ghivecele fiind pozitionate din 15 in 15 cm in linie respectiv banda de picurare cu gauri din 15 in 15 cm , aceasta solutie s-a dovedit a nu fi buna deoarece dupa un timp de functionare apa a inceput sa se prelinga pe sub banda de picurare si sa nu mai ude fiecare ghiveci in parte.
Ma gandesc la un sistem de udare prin microaspersie dar nu cred ca pamantul din ghivece ar primi suficienta umezeala ,doar planta in sine.Daca cineva are o idee mai buna sau a pus in practica un sistem si doreste sa ni-l arate e binevenit .
User avatar
paul
Membru Junior
Membru Junior
 
Posts: 74
Images: 0
Joined: Wed Mar 26, 2014 2:40 pm
Cash on hand: 1,277.19
Location: baia mare

WARNING

This thread has 4 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Intrebari si Raspunsuri Generale - General Frequently Asked Questions

Who is online

Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron