Numarul de culegatori necesari pentru o plantatie goji de un

[ Facebook comments]

Va rugam sa propuneti aici intrebarile Dvoastra in legatura cu cultivarea plantei Goji








.

Moderator: bernard

Numarul de culegatori necesari pentru o plantatie goji de un

PostAuthor: Mihai » Sun Jan 18, 2015 12:41 am

Buna seara,
O intrebare pe care fiecare dintre noi o punem,este ce cheltuiala o sa avem pentru culegerea fructelor goji,pentru o unitate de masura sa zicem un hectar,in cazul in care ne intereseaza fructele,nu sucul(unde putem sa scuturam arbustul si fructele coapte vor cadea pe o folie deci culesul este mai rapid).
Din discutiile cu un proprietar de plantatie de goji am inteles ca 3 persoane ar fi suficiente,pentru ca fructele se coc treptat,si nu este nevoie ca la afine sau aronia de multi culegatori odata.Ce parere aveti?
O alta problema cu care acesta s-a confruntat sunt graurii care mananca fructele goji.Exista variante pentru a ne proteja plantatia,plasa contra pasarilor intinsa peste toata plantatia ,dar nu cred ca este o solutie,sau diferite dispozitive pentru a speria pasarile.(tunul cu propan ce creaza un sunet mai puternic decat o impuscatura).

Mihai
Membru Junior
Membru Junior
 
Posts: 43
Joined: Fri Dec 26, 2014 9:45 pm
Cash on hand: 1,483.20

WARNING

This thread has 10 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Intrebari si Raspunsuri Generale - General Frequently Asked Questions

Who is online

Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron