Bine v-am gasit

[ Facebook comments]

Aratati proiectul dvoastra in progress !!! Incepe-ti jurnalul tau propriu de cultivare aici, mandreste-te de munca ta !







.

Moderator: bernard

Bine v-am gasit

PostAuthor: denis » Mon Oct 20, 2014 5:27 pm

Cu respect salut pe toti membrii acestui forum.
De vreo cateva zile am aflat si eu de aceasta planta si pot spune ca mi-a acaparat timpul.
Am tot citit si citit ... si vazut clip-uri pe youtube. Am gasit forum-ul ( chiar imi doream sa gasesc un mediu de goji addicts ).

Spun de la inceput ca sunt tanar si foarte foarte novice in "ale" agriculturii si horticulturii. Sper totusi sa am parte de rabdare din partea celor mai invatati.

Subliniez ca nu am putere financiara sa pot cumpara butasi ( chiar daca asta imi doresc mult, stiind ca selectia este baza ) nu ma incred in seminte dar cam asta imi ramane de facut, si va trebui sa o fac foarte bine, altfel pierd timpul.
La inceput as vrea doar sa fac ceva pentru mine, consum si satisfactie proprie ( niste copacei acolo la bunici, plantati si ingrijiti de mine ).

Asadar, stau la apartament si ma intrebam daca as avea de facut ceva iarna ce vine, nu stiu, s-a comand niste seminte sa le germinez si sa bag la " fabricat" niste puieti ( apoi la primavara sa-i mut la bunici la tara ) . Acum nu stiu cum sa procedez, daca o sa reziste la apartament si cum, ideea e ca sunt nerabdator sa fac ceva. Automat fiind vorba de apartament nu se poate vorbi despre o cantitate mare de seminte. O sa incerc probabil cu 1 gram sau jumatate, nici nu stiu. La cate am citit zilele astea, sunt asa de dornic sa incep sa fac ceva si entuziasmat ca nu stiu cum si de ce sa ma apuc :)) .

M-am inarmat cu pahare de unica folosinta, urmeaza sa comand niste semninte,sa aduc ceva pamat de la tara si sa dau mare si multa crezare vorbelor ce mi le veti expune aici.

Rog daca aveti dispozitia si dorinta sa ma invatati si cele mai elementare lucruri ce ar trebui sa le stiu, chiar daca pentru voi toti ar fi "basic stuff" . Ce sa fac, omul cat traieste invata.

Poate am scris cam mult, dar am compresat cat ma putut ;)) . Si scuzati daca am gresit categoria in care am postat.
Doresc sa se consolideze cat mai mult aceasta comunitate care chiar merita si poate cu ceva candva o sa ajut si eu.

Multumesc pentru atentie si succes tuturor.
User avatar
denis
Membru Nou
Membru Nou
 
Posts: 24
Joined: Mon Oct 20, 2014 2:36 pm
Cash on hand: 341.73
Location: Neamtz

WARNING

This thread has 5 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Proiecte - Jurnale de cultivare - Projects - Cultivation Journals

Who is online

Registered users: No registered users

Googlepage: GooglePullerPage
cron