Cum sa construiesti un sistem Aeroponic

[ Facebook comments]

Aratati proiectul dvoastra in progress !!! Incepe-ti jurnalul tau propriu de cultivare aici, mandreste-te de munca ta !







.

Moderator: bernard

Cum sa construiesti un sistem Aeroponic

PostAuthor: ovidiu-mihaita.lapadatu » Sat Feb 20, 2016 9:12 pm

Pot sa incep in a spune ca nu am facut poze inca de la inceputul construiri sistemului , deci o sa va arat stagiul la care am ajuns eu deocamdata .
Eu am folosit urmatoarele obiecte :
Pompa de apa (Evo2) 8 w cu 520 l/h , cu iesirea de 16 mm
3 Metri de tub 18 mm , tubul nu este din pvc , el se foloseste la instalatii de cabluri ,cum ar fi la cablurile de electricitate ,intrerupatoare si prize.
4 Capete de imbinat pe colturi cu 2 iesiri (nu stiu cum se cheama) sunt facute pentru tevile pvc si sunt de marimea 20 mm
4 Capete cu 3 iesiri si acestea sunt tot de 20 mm .
1 Capat cu 3 iesiri , una are filet si se v-a lega la un ștuț care v-a lega furtunul de pompa de apa
1 Ștuț pentru racordarea furtunului intre cele 2 piese , pompa si tuburile
Un furtun de 16 mm de 1 metru, insa o sa trebuiasca sa il tai dupa masura unde o sa amplasez pompa
Un adeziv de lipit special plastic .
O lada cu inaltimea de 22 cm , lungimea de 58 cm si latimea de 41 cm .
Polistiren (cumparata la metru , 2 placi de 100 cm lungime pe 50 latime)


Proiectul inca este in stare incipienta , o sa dau mai multe informatii cand o sa am timp sa mai ma ocup de el , cred ca maine o sa mai lucrez la el . Mai am nevoie si de alte obiecte in afara de acestea , insa pentru acest stagiu atat a fost nevoie .
Attachments
1.jpg
2.jpg
3.jpg
User avatar
ovidiu-mihaita.lapadatu
Gojinar
Gojinar
 
Posts: 392
Joined: Wed Dec 23, 2015 1:55 pm
Cash on hand: 7,398.23
Bank: 1,361.03
Location: Tg-Jiu

WARNING

This thread has 14 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Proiecte - Jurnale de cultivare - Projects - Cultivation Journals

Who is online

Registered users: No registered users

Googlepage: GooglePullerPage
cron