Goji&aronia Hill Cernatesti(Dolj) 2017

[ Facebook comments]

Aratati proiectul dvoastra in progress !!! Incepe-ti jurnalul tau propriu de cultivare aici, mandreste-te de munca ta !







.

Moderator: bernard

Goji&aronia Hill Cernatesti(Dolj) 2017

PostAuthor: alin » Sat May 13, 2017 10:10 am

Revin cu actualizarea situatiei mele pe 2017, cu observatia ca in aceast jurnal, initial, o sa prezint intreaga gama de plante cultivate si aici ma refer la: lycium barbarum Erma(clone), lycium barbarum diferite fenotipuri (provenite din seminte), aronia melanocarpa nero( butasi Bulgaria ) si aronia melanocarpa nero (clone, in vitro Italia), urmand ca studiul jurnalului sa fie pe soiul Erma , caci acesta este baza acestui forum.

Soiul: Lycium Barbarum,soiul Erma
Sursa materialului: pepiniera Ciuperceni , Clone
Suprafata plantata : in scoala 130 mp
Numar de plante: in scoala 113 plante
Varsta plantelor: 1 an
Solul : Vertosol(argilo-lutos),humus 2-3%
Precipitatii anuale: in jur de 750 mm
Climat: calduros, temp.medie anuala 9-10 grd.Celsius
Valoare ph: 7,2 -7,6
Planuri de viitor: extindere, in functie de cerere( suprafata disponibila,imprejmuita, la acest moment - 7 hectare).
Attachments
IMG_0908.JPG
IMG_0914.JPG
IMG_0913.JPG
clone Erma

alin
Membru Junior
Membru Junior
 
Posts: 52
Joined: Sun Feb 08, 2015 11:02 am
Cash on hand: 2,202.06

WARNING

This thread has 14 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Proiecte - Jurnale de cultivare - Projects - Cultivation Journals

Who is online

Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron