Plantatie goji - Teo

[ Facebook comments]

Aratati proiectul dvoastra in progress !!! Incepe-ti jurnalul tau propriu de cultivare aici, mandreste-te de munca ta !







.

Moderator: bernard

Plantatie goji - Teo

PostAuthor: teo » Thu Apr 03, 2014 5:50 pm

Am inceput relativ rapid.Ideea infiintarii unei plantatii de goji ne-a venit in primavara anului 2013,iar dupa 2 luni aveam terenul cumparat si primii 100 arbusti plantati (60-70 cm).Am luat legatura cu Emeric de la care am obtinut toate informatiile de care aveam nevoie si ii multumesc pe acesta cale pt tot sprijinul acordat si pentru viitoarea colaborare.Dupa aceea am completat cu inca 100 arbusti (prin bunavointa lui Emeric),dintre care 50 au fost plantati anul trecut,iar 50 sunt in scoala (care vor fii si ei plantati anul acesta).
Vom avea atunci 200 arbusti plantati in sistem intensiv.Arbustii plantati sunt vigurosi si am avut si fructe.
Intentionam anul acesta sa ne extindem cu inca 100-150 in functie de rezultatele procesului de imbutasire.
Am sa revin si cu alte informatii.

teo
Membru Nou
Membru Nou
 
Posts: 2
Images: 0
Joined: Fri Mar 21, 2014 5:01 pm
Cash on hand: 58.30

WARNING

This thread has 1 reply

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Proiecte - Jurnale de cultivare - Projects - Cultivation Journals

Who is online

Registered users: No registered users

Googlepage: GooglePullerPage