Zmeura si Mure

[ Facebook comments]

Gradina de langa Casa - Discutii despre Gradina de Legume din jurul casei..









.

Moderator: bernard

Zmeura si Mure

PostAuthor: ovidiu-mihaita.lapadatu » Thu Jan 21, 2016 4:51 pm

Are cineva experienta cu zmeura ? Ma intereseaza daca se poate inmulti la fel de bine prin butasi precum goji ? Am vorbit cu un prieten sa imi aduca niste coarde de zmeur dupa ce face taierile de primavara si nu stiu cum ar fi cel mai bine sa le pun la inradacinat . Sa cumpar pastile jiffy sau pot pur si simplu sa le pun in pamant de flori 50% cu 50% nisip ? Si sa le ajut si cu o solutie de inradacinat ?
Ceva pareri imi puteti lasa ?
P.s. am mai pus din vara 12 butasi de mur si doar 5 din ele nu s.au uscat . Le am in garaj si acum si la primavara o sa vad daca au prins radacini . Am folosit doar pamant de flori la muri acestia....
User avatar
ovidiu-mihaita.lapadatu
Gojinar
Gojinar
 
Posts: 392
Joined: Wed Dec 23, 2015 1:55 pm
Cash on hand: 7,398.23
Bank: 1,361.03
Location: Tg-Jiu

WARNING

This thread has 13 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Gradina de langa Casa - The Garden of Your Home

Who is online

Registered users: Bing [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron