Voiajul pe drumul sanatatii in Goji Land incepe aici..

[ Facebook comments]

Forum dedicat pentru ingrijirea si mentinerea sanatatii prin metode naturale, alternative..









.

Moderator: bernard

Voiajul pe drumul sanatatii in Goji Land incepe aici..

PostAuthor: bernard » Sun May 25, 2014 10:00 am

In aceasta sectiune, am sa va calauzesc in domeniul medicinei naturale traditionale si moderne, orientale, trairii in harmonie cu natura, atingand un pic de metafizica si spiritualitate (lucru foarte diferit de religie!!). Si eu sunt un incepator, dar am sa incerc sa ma explic cat mai bine din cate stiu si am incercat pe propria piele.

Vom incepe cu protocoale (noi si vechi) testate de mine, la ocazii multiple, pt. detoxfierea organismului omenesc, dupa care putem trece la meditatii si alte chestii interesante, pt. ca stim cu totii zicala veche: "Mens sana in corpore sano" :idea:

Vom incepe de jos in sus, cu detoxifierea:

- intestinelor - Detoxifierea si Curatirea Colonului
- renala - Detoxifiere renala
- ficatului
- metale grele
- diferite posturi si curatari

si altele;

Am sa incerc sa prezint si un pic de medicina tibetana, multumit lui Dr. Bradley Dobos, de la Institutul Tanaduk din Statele Unite, un pic de medicina ayurveda (din India), medicina traditionala chinezesca si cateva altele foarte interesante si incredibile, in functie de cat timp voi avea la indemana :)

Sper ca sunteti interesati in aceste subiecte (sanatatea e un lucru bun de avut ;)) si sper sa va angajez in conversatii :) daca cineva mai are adaugari sau intrebari, nu ezitati sa scrieti..

Voiaj placut tuturor :)
User avatar
bernard
Administrator
Administrator
 
Posts: 1273
Images: 13
Joined: Mon Feb 17, 2014 1:42 am
Cash on hand: 22,687.67
Bank: 1,311.13

WARNING

This thread has 17 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Medicina Naturala - Natural Medicine

Who is online

Registered users: Google [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron