GojiBerryRomania

[ Facebook comments]

Bine ati venit pe forumul nostru, dedicat cultivarii plantei Goji
Membri noi, va rugam sa post-ati o scurta introducere despre D-neavoastra aici !







.

Moderator: bernard

GojiBerryRomania

PostAuthor: gojiberryromania » Fri Mar 14, 2014 12:53 am

Buna, am inceput sa produc goji in urma cu 2 ani, asta datorita faptului ca am descoperit aceasta planta minunata pe internet si mi-a atras atentia in mod deosebit. Am cautat informatii si literatura de specialitate prin diverse moduri, informatiile erau sumare, fara detalii aprofundate. Asa m-am decis sa incerc prin semanare si sa imi produc cateva plante sa vad cum se comporta si cum se acomodeaza la noi. Timp de un an le-am studiat comportamentul si acomodarea la clima noastra din tara. Am vazut ca nu au probleme cu iarna si seceta am decis sa produc la scara mai larga si sa le tin sub o observatie mai atenta implicandu-ma total in cresterea si nevoile lor. Asa am inceput sa produc si sa-mi dezvolt o afacere cu acesti arbusti, fiind mai multi am inceput sa vad mai multe defecte/calitati ale lor (dezvoltarea arbustului, daunatori, reactia la soare/umbra, rezistenta la anumiti factori, diverse tratamente si reactia lor.....). Asa cum au spus si colegii mei arbustul de goji este inca in sectorul plantelor pionere in tara noastra si este nevoie de timp pt a le cunoaste toate secretele lor si ceea ce putem sa le oferim lor ca ele sa ne ofere recoltele dorite sau cele ce se promoveaza pe internet. Asadar dragi colegi si prieteni sper sa putem colabora toti, la nivel national si chiar european, sa discutam diverse teme legate de goji si sa gasim cele mai bune solutii.
Pentru unele informatii si documentare in ceea ce priveste arbustul de goji puteti vizita http://www.gojiberryromania.ro

gojiberryromania
Membru Nou
Membru Nou
 
Posts: 1
Images: 0
Joined: Thu Mar 13, 2014 11:07 pm
Cash on hand: 0.00

WARNING

This thread has 1 reply

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Introducere - Introduction

Who is online

Registered users: Bing [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron