Pepiniera Goji Aronia

[ Facebook comments]

Bine ati venit pe forumul nostru, dedicat cultivarii plantei Goji
Membri noi, va rugam sa post-ati o scurta introducere despre D-neavoastra aici !







.

Moderator: bernard

Pepiniera Goji Aronia

PostAuthor: Mihai » Sat Jan 17, 2015 11:07 pm

Buna seara,
Felicitari D-lui Emeric,si D-lui Bernard pentru realizarea acestui forum al cultivatorilor de goji,multumiri pentru informatiile pretioase pe care ni le puneti la dispozitie,despre secretele cultivarii acestei plante extraordinare.
Numele meu este Mihai.Am indragit aceasta planta de aproape doi ani,cand am vizionat la tv.o emisiune in care dl.Marin Costantin prezenta planta goji,si proprietatile miraculoase ale fructelor acesteia.Fiind un pionerat in acest domeniu si simtind potentialul acestei plante,am hotarat sa incerc sa o cultiv incercand sa descoper pe parcurs secretele cultivarii ei.La acel moment neexistand informatii despre aceasta,am incercat inmultirea prin seminte,cum de altfel toti au inceput asa.Mi-am infiintat o mica pepiniera,in care am inceput sa cresc plante goji si aronia.Am intampinat si greutati pe parcursul cresterii lor,in ceea ce priveste daunatorii si bolile specifice,dar m-am documentat si am trecut cu bine peste aceste hopuri.Dupa experienta pe care o am,si insusirea tuturor informatiilor,existente de acum,sunt de parere ca numai inmultirea prin butasi sau meristenica din plante atent selectionate,poate fi un succes intr-o plantatie care se doreste a fi profesionista.Ca planuri de viitor,doresc sa achizitionez teren pentru a infiinta o plantatie de goji si aronia.Daca reusesc acest lucru voi incerca sa achizitionez ,bineinteles cu bunavointa d-lui Emeric,plante din soiul ERMA urmand inmultirea prin butasi din acestea ,pentru a putea sa-mi infiintez plantatia .Consider ca Asociatia cultivatorilor de goji din soiul ERMA va fi un succes,si ne va oferi numai avantaje,noua cultivatorilor.Succes in continuare tuturor!
Attachments
1.jpg
Plante goji in solar inainte sa fie taiate
3.jpg
Plante aronia in solar

Mihai
Membru Junior
Membru Junior
 
Posts: 43
Joined: Fri Dec 26, 2014 9:45 pm
Cash on hand: 1,483.20

WARNING

This thread has 1 reply

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Introducere - Introduction

Who is online

Registered users: No registered users

Googlepage: GooglePullerPage
cron