Goji Cumpana

[ Facebook comments]

Bine ati venit pe forumul nostru, dedicat cultivarii plantei Goji
Membri noi, va rugam sa post-ati o scurta introducere despre D-neavoastra aici !







.

Moderator: bernard

Goji Cumpana

PostAuthor: goji.cumpana » Sat Apr 04, 2015 12:44 am

Buna seara!
Ma numesc Pană Mariana, sunt din loc. Cumpana, jud. Constanta si acum 2 ani am inceput experimentele in baza plantei goji. Totul se datoreaza pasiunii mele fata de plante cumulata cu dorinta de a face ceva, de a fi independenta si de ce nu, de a pune bazele unei afaceri ….pe viitor. Asa cum am specificat in fisa plantatiei proprii, am inceput cu seminte puse la germinat, intr-un solar, in turba in amestec cu perlit. Dupa un an de practica, an in care m-am confruntat si cu o invazie a afidelor, in primavara anului 2014 am mutat plantele afara, pe o suprafata destul de mica, 100 mp. Spre bucuria mea, anul trecut mi-au bucurat privirea cu primele floricele si implicit, primele fructe. Tot in primavara anului trecut, mai exact, in luna aprilie, dupa un an in care am tras linie si am inteles unde am gresit, ambitioasa din fire, mi-am propus sa o iau de la inceput si sa nu mai repet greselile facute. DA, nu le-am repetat, insa am facut altele si in final am ajuns la un numar de 200 plante, care sunt inca in solar, din lipsa de spatiu pentru plantare. Informatiile de pe acest site imi sunt de mare ajutor, mai ales ca nu exista documentatie in domeniu si cu acest prilej tin sa va multumesc domnule Emeric Kolbaszer pentru initiativa de a pune bazele acestei comunitati online, foarte utila noua celor interesati.

goji.cumpana
Membru Nou
Membru Nou
 
Posts: 23
Joined: Fri Apr 03, 2015 3:51 pm
Cash on hand: 850.19

WARNING

This thread has 3 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Introducere - Introduction

Who is online

Registered users: Bing [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron