Introducere Radu

[ Facebook comments]

Bine ati venit pe forumul nostru, dedicat cultivarii plantei Goji
Membri noi, va rugam sa post-ati o scurta introducere despre D-neavoastra aici !







.

Moderator: bernard

Introducere Radu

PostAuthor: vladutiu.radu » Tue Oct 20, 2015 12:05 pm

Buna ziua tuturor si bine v-am gasit!

V-am citit cu interes in ultima saptamana deoarece sunt pe punctul de a incepe si eu ceva in aces domeniu. Un site extraordinar cu foarte multe informatii utile care te pot ajuta foarte mult dar te si trezesc la realitate si iti arata ca nu totul este atat de simplu precum pare.Planul meu este de a planta in aceasta toamna 40 de plantute in gradina bunicilor (de care ma voi ocupa eu) urmand ca toamna urmatoare sa ma extind pe un teren de 1 hectar.Ideea de la care am plecat este ca daca voi incepe ceva doresc sa si certific planatia bio - sunt de parere ca iti deschizi mult orizonturile printr-o astfel de certificare.Cu permisiunea dumneavoastra imi voi deschide un topic daca reusesc sa plantez in aceasta toamna cele 40 de plantute chiar daca nu este o plantatie in toata regula.

O singura intrebare daca se poate.Grija mea cea mai mare este piata de desfacere.Credeti ca piata interna dar si cea externa poate "absorbi" productia care ,din punctul meu de vedere, va fi destul de mare in curand in Romania?

Sper sa nu ma judecati pentru ca ma gandesc direct la partea de sfarsit dar sunt constient ca nu ma voi putea ocupa de plantatie 100% deoarece am o varsta destul de frageda si sunt la inceput de drum intr-un domeniu care se plateste totusi destul de bine (petrolul) dar mi-ar placea sa ma pot ocupa de o livada a mea si a lucra in aer liber.
Imi doresc totusi sa am o plantatie facuta profesional si de calitate chiar daca suprafata va fi mai mica.


O zi buna va doresc si inca odata multumesc pentru tot timpul pe care il acordati acestui forum extraordinar.

vladutiu.radu
Membru Junior
Membru Junior
 
Posts: 25
Joined: Mon Oct 19, 2015 5:47 pm
Cash on hand: 758.15

WARNING

This thread has 8 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Introducere - Introduction

Who is online

Registered users: Bing [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron