Noul sistem de jurnale de cultivare

[ Facebook comments]

Anuntari, nouati, evenimente in legatura cu planta Goji, agricultura, proiecte guvernamentale, etc.









.

Moderator: bernard

Noul sistem de jurnale de cultivare

PostAuthor: bernard » Thu Feb 25, 2016 8:57 am

Salut dragi colegi!

In anul nou vreau sa fac o mica schimbare la sectia jurnale de cultivare. Va rog pe toti ca de acum incolo in fiecare an sa incepeti un nou jurnal de cultivare, si titlul sa includa anul curent. Deoarece o plantatie goji merge pe 30 de ani cel putin, eu zic ca ar fi bine sa avem fiecare un jurnal separat pentru fiecare an, astfel vom avea jurnalele delineate frumos pe ani, putem compara cu anii anteriori, frumos si organizat.

Va rog sa completati fiecare Fisa de plantatie de mai jos, puteti sa dati Copy-Paste de aici si numai completati datele:

Soiul:
Sursa materialului:
Suprafata Plantata (in m2 sau ha):
Numarul de plante plantate:
Varsta plantelor:
Tipul solului (lutos-nisipos, fertila, permeabila sau nu, etc.):
Valoarea pH a solului de plantare:
Lumina directa (ore pe zi):
(daca aveti o pepiniera) Productia de plante in buc (capacitate/an):
Planuri pentru viitor:

Ca exemplu am inceput jurnalul nostru: viewtopic.php?f=12&t=599
User avatar
bernard
Administrator
Administrator
 
Posts: 1273
Images: 13
Joined: Mon Feb 17, 2014 1:42 am
Cash on hand: 22,687.67
Bank: 1,311.13

WARNING

This thread has 12 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Gojiland Romania News

Who is online

Registered users: Bing [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron