Viitoare plantatie

[ Facebook comments]

Aratati proiectul dvoastra in progress !!! Incepe-ti jurnalul tau propriu de cultivare aici, mandreste-te de munca ta !







.

Moderator: bernard

Viitoare plantatie

PostAuthor: izabela_25 » Thu May 15, 2014 1:13 pm

Momentan avem plante vro 3000 buc in solar in ghivece de 11/22cm (facute singuri), nu am pus in ele turba sau mranita ci cocioc ( Nămol vegetal amestecat cu bucăți de rădăcini de stuf și de papură) care a stat 1 an la macerat in curte (am considerat ca e mai bun, dar nu a fost cea mai inspirata alegere) planta este obtimuta din seminte soiul NINGSIA N1 planta are cam 6 luni si vro 40/50 cm inaltime .Terenul pe care urmeaza sa le plantam este lutos foarte bine fertilizat cu ingrasaminte animale ( acesta a fost utilizat pentru dovlecei -noi fiind gradinari din jud ialomita)
Pentru moment cam intampinam o problema frunzele se ingalbenesc asa cum am mai spus, am citit raspunsurile si am sa incerc ce ati sugerat, poze am sa pun in curind
Va Multumesc

izabela_25
Membru Junior
Membru Junior
 
Posts: 26
Joined: Tue Apr 29, 2014 9:38 am
Cash on hand: 592.20

WARNING

This thread has 36 replies

You must be a registered member and/or logged in to view this response.


Register or Login

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Return to Proiecte - Jurnale de cultivare - Projects - Cultivation Journals

Who is online

Registered users: No registered users

Googlepage: GooglePullerPage
cron