Nou aici

[ Facebook comments]

Bine ati venit pe forumul nostru, dedicat cultivarii plantei Goji
Membri noi, va rugam sa post-ati o scurta introducere despre D-neavoastra aici !







.

Модератор: bernard

Nou aici

ПовідомленняAuthor: Iosif tulbure » П'ят січня 15, 2021 5:41 pm

Salutare tuturor.
Acum ceva timp in urma am cunoscut pe cinev care detine o mica cultura goji(un unchi de al nevestei mele) si l am rugat sa imi dea mai multe informații despre cultura goji.Mi a zis ca a decis sa se apuce de crescut goji in momentul in care a stiut ca nu.mai are mult de trait(asta i au spus doctorii) si a dat peste niste informații despre aceasta planta miraculoasa! A plantat 1800 de pomi de unul singur si a început un tratament cu goji( fructe si ceai) si incet, incet a început sa se simta mai bine.Intre timp, a ajuns la 6 ani de experienta si a ramas la acelasi nr de plante deoarece este in varsta(71 de ani) si face totul de unul singur.
Atunci am.decis sa ma interesez despre cum sa infiintez jumate de hectar de goji.Si asa am dat de voi.. momentan incerc sa iau o decizie in privinta culturii din seminte ori butasi.Am.inteles de aici ca prin insamantare nu obtii aceeasi genetica cu a plantei mama, ci doar din butasi se pot obtine plante cu aceeasi genetica. Întrebarea mea este: Daca voi infiinta cultura prin butasi, vor mai pivota radacinile la adancimea la care ar pivota din seminte? Sper ca nu e chiar asa stupida intrebarea!
Va mulțumesc anticipat!
O seara minunata!

Iosif tulbure
Membru Nou
Membru Nou
 
Повідомлень: 2
З нами з: Чет січня 14, 2021 10:51 pm
Cash on hand: 162.35

 

Membrii inregistrati, va rugam sa folositi butonul POSTREPLY (RASPUNS) de mai sus, pentru a adauga un raspuns, pentru ca acesta este salvat in baza de date a forumului si astfel textele vor fi incluse in cautari la Search, Posturi Recente, etc. si face urmarirea posturilor si raspunsurilor mult mai usoara, deoarece sunt deja categorizate pe baza topicelor, pe cand comment-urile Facebook se pot cauta numai pe FB.. Multumim!

Vizitatori, ce nu au un cont inregistrat, folositi comment-urile Facebook de mai jos, dar recomandam sa va inregistrati si sa deveniti un membru al comunitatii noastre !

 

leave a comment

Повернутись до Introducere - Introduction

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

Googlepage: GooglePullerPage
cron